19 – 11 – 2017r.

33. NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, w czwartek św. Klemensa, w piątek męczenników Wietnamskich, w sobotę Katarzyny Aleksandryjskiej. W następną niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

2.       Dziś do wieczora można dzielić się dobrami materialnymi z ubogimi parafianami z Żółkwi na Ukrainie – o czym mówił nam w czasie kazania ks. prałat Józef Legowicz. Ta niedziela wg określenia papieża Franciszka jest nazwana ŚWIATOWYM DNIEM UBOGICH. Rozejrzyjmy się wokół siebie ... czy ktoś nie czeka na naszą pomoc...

3.       Przed nami ostatnie dwa wtorki (przed przerwą zimową) na załatwienie spraw cmentarnych – prolongat, ekshumacji, wyjaśnień. Przypominam, że wg prawa państwowego – ekshumacji można dokonać tylko w miesiącach zimowych od października do kwietnia. Raz jeszcze przypominam o trudnej sprawie drzew i krzewów, które są powodem zanieczyszczeń pomników i zagrażają stabilności grobów przez rozrastanie korzeni. Wydział ochrony roślin przypomina, że krzewy – drzewka do 10 lat można usuwać bez wniosków, lub te które przy korzeniu mają do 50 cm w obwodzie – na starsze i grubsze trzeba mieć zgodę Urzędu – podmieniać trzeba zieleń na młodszą , nie zostawiać drzew które są kłopotem dla nas i sąsiadów( a także dla potomnych).

4.       Spotkanie młodzieżowej grupy misjonarzy w sobotę (25.11) o godz. 11.00 w salkach parafialnych.

5.       Spotkanie "Małych Misjonarzy" w sobotę (25.11) o godz. 12.00  w salkach parafialnych.

6.       Są wolne intencje w ciągu tygodnia na godz. 7.00.