Rekolekcje Wielkopostne
w Szkole Podstawowej nr 1 w Mosinie

W dniach od 3.04 do 5.04.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez Karmelitę Bosego z Poznania- Ojca Aleksandra Szczukieckiego OCD, który prowadził również rekolekcje parafialne. Ojciec w swoich naukach, które prowadził w Kościele dla dwóch grup dzieci, przybliżył nam historię objawień w Fatimie oraz orędzia Fatimskie. Opowiadał nam również o życiu dzieci: Hiacynty, Franciszka oraz Łucji. Na zajęciach w szkole na sali Siostry Uczennice Krzyża mówiły dzieciom o tym, jak stawać się uczniem Matki Bożej i w jaki sposób można pomóc Matce Bożej prowadzić innych ludzi do Pana Boga- właśnie poprzez swoje dobre uczynki i drobne, codzienne ofiary, cierpienie oddawane przez pośrednictwo Maryi można pomóc innym w drodze do Nieba. Dlatego dzieci drugiego dnia przygotowywały papierowe serduszka dla Matki Bożej, na których wypisały swoje duchowe dary i dobre uczynki oraz osoby, które chciałyby oddać Mamie Pana Jezusa w opiekę. Wszystkie nauki rekolekcyjne były przeplatane piosenkami, którymi uwielbialiśmy Pana Jezusa i Jego Matkę. Drugiego dnia rekolekcji po naukach odbyło się nabożeństwo różańcowe z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wyruszyliśmy w procesji na czele z Księdzem Proboszczem oraz Ojcem Aleksandrem oraz z nauczycielami i dziećmi do świątyni, śpiewając pieśń” Z dalekiej Fatimy”. W czasie nabożeństwa odmówiliśmy Różaniec- tajemnice radosne- ilustrowane były prezentacją, a każda” dziesiątka” odmawiana inaczej: było śpiewająco, wróciliśmy też do starożytnej łaciny oraz panie anglistki przygotowały dzieci, aby mówiły Różaniec w j. angielskim, oczywiście nie ominęliśmy naszego ukochanego j.polskiego. Trzeciego dnia starsze dzieci mogły skorzystać z sakramentu Pokuty przed Eucharystią na zakończenie, a następnie odbyła się uroczysta Eucharystia podczas której po Komunii każdy mógł oddać i zawierzyć siebie i swoich bliskich Matce Najświętszej i Jej opiece. To były wspaniały czas z Maryją, wierzymy, że Matka Boża ochrania nas swoim płaszczem i oddajemy Jej opiece dzieci, nauczycieli, rodziny, parafie i owoce tych rekolekcji. AVE MARIA!!!

Komentarz - Karolina Sładczyk
Zdjęcia - Janina Jankowska-Kalisz